Arie van der Burch wint eerste snelschaakronde

Arie van der Burch wint eerste snelschaakronde
Algemeen Peter Reedijk

Op vrijdagavond 24 november startte een twintigtal clubgenoten met het interne kampioenschap snelschaken. Verdeeld over drie voorrondegroepen en later twee finalegroepen (een aantal spelers hield het na de voorronde voor gezien, mogelijk wilde men op tijd naar bed en fris zijn voor de KNSB-competitie een dag later) werd er in vrolijke stemming met stukken geschoven, geofferd, geblunderd en werden tegenstanders "door de vlag gejaagd". Dat laatste gebeurde regelmatig, wegens het speeltempo van 5 minuten per persoon per partij, zonder increment.

Het bepalen van de winnaar van de avond is soms een klus, zie deze regel in ons reglement: Bij bepaling van de uitslag van de avond tellen de punten uit de voorrondes mee, indien niet alle voorronde groepen een gelijk aantal deelnemers kennen, dan wordt de volgorde bepaald aan de hand van het gescoorde percentage (dus geen automatische 1 voor spelers in een oneven groep). Deze keer was het zonneklaar: Arie van der Burch won al zijn 10 partijen en daarmee de eerste ronde van het snelschaken. De volgende ronde staat gepland op vrijdag 29 maart.

Peter Reedijk

Peter Reedijk

Peter Reedijk is secretaris van Schaakgenootschap Amersfoort.

Steun onze club

SponsorKliks, gratis SGA sponsoren!

Koop via onze banner bij bijv. Bol.com, Coolblue of Zalando en bezorg onze clubkas een extraatje.