Study chess with Matthew Sadler

Algemeen Ed van de Gevel

Amersfoortse Grootmeester uit Engeland presenteert nieuw boek: STUDY CHESS WITH MATTHEW SADLER

The Most Important Skills for Success Na een afwezigheid uit de schaakwereld van meer dan tien jaar is één van de beste Engelse schakers uit de jaren ’80 en ’90 weer terug. En hoe! Voorzichtig weer opgestart tijdens het rapid toernooi in Wageningen in het voorjaar van 2011 (dat hij met 7 uit 7 voor onder andere Jan Timman won) denderde Matthew door. Hij won zowel het open toernooi van Barcelona (met 8,5 uit 10) als later dat jaar in Oslo (met 8 uit 9). In Barcelona won hij onder andere van toenmalig Nederlands kampioen Jan Smeets. Dat Matthew in zijn eerste schaakleven ook als auteur niet onverdienstelijk presteerde, blijkt wel uit het feit dat zijn boek “Queens Gambit declined” in 2000 de prestigieuze BCF book of the year award won. In zijn nieuwe boek, alweer zijn vijfde overigens, verlaat hij echter de theoretisch gebaande paden. Matthew heeft met hernieuwde energie het plezier in het schaken hervonden en laat de lezer zien hoe. Niet door urenlang openingen te bestuderen maar juist door af en toe onorthodoxe openingen te bestuderen. Het Schaak Genootschap Amersfoort, waarvan Matthew al meer dan tien jaar lid is, verheugt zich om de officiële presentatie van dit boek te mogen verzorgen. Op woensdag 19 september (vanaf 20.00 uur) zal Matthew voor geïnteresseerden uitleggen waarom hij dit boek heeft geschreven. Naast leuke anecdotes zullen ook schaaktechnische verhalen de revue passeren. Uiteraard is er alle gelegenheid om vragen te stellen en kunnen de aanwezigen hun exemplaar door de schrijver laten signeren. Een beperkt oplage is voor geïnteresseerde kopers ter plekke te verkrijgen. Meer informatie over het boek is onder andere te vinden op de volgende websites: [http://www.everymanchess.com/chess/books/Study\_Chess\_with\_Matthew\_Sadler](http://www.everymanchess.com/chess/books/Study_Chess_with_Matthew_Sadler) [http://www.newinchess.com/Shop/ProductDetails.aspx?ProductID=7152&utm\_campaign=cvadvertisement\_7152\_Matthew\_Sadler\_Study\_Chess\_with\_Matthew\_Sadler&utm\_source=chessvibes.com&utm\_medium=chessvibes](http://www.newinchess.com/Shop/ProductDetails.aspx?ProductID=7152&utm_campaign=cvadvertisement_7152_Matthew_Sadler_Study_Chess_with_Matthew_Sadler&utm_source=chessvibes.com&utm_medium=chessvibes) [http://schaakfabriek.be/2012/08/16/promo-study-chess-with-matthew-sadler/](http://schaakfabriek.be/2012/08/16/promo-study-chess-with-matthew-sadler/) Locatie: Labyrinth De Drietand, Neptunusplein 70 Informatie: Jeroen Schuil ([voorzitter@sgamersfoort.nl](mailto:voorzitter@sgamersfoort.nl) mobiel: 06-11496924)

Ed van de Gevel

Ed van de Gevel

Jarenlang hoofdredacteur van ons clubblad Ons Podium en fan van schaak eindspelen en Star Trek. Helaas op 26 oktober 2021 overleden.

Steun onze club

SponsorKliks, gratis SGA sponsoren!

Koop via onze banner bij bijv. Bol.com, Coolblue of Zalando en bezorg onze clubkas een extraatje.